KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14624265
*
nr 1462 4265
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Gata. Signerad. Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 19:32:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 19:11:26
1
500 kr
25/4 19:23:44
2
1.100 kr
25/4 19:24:30
1
Vinnande bud
25/4 19:25:45
3
1.700 kr
25/4 19:25:45
1
1.800 kr (Budbetjänt)
25/4 19:26:06
3
2.000 kr
25/4 19:26:06
1
2.200 kr (Budbetjänt)
25/4 19:27:30
3
2.400 kr
25/4 19:27:30
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gata gerhard nordström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
-
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
*
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gerhard Nordström
nr 1462 4265
Gerhard Nordström
(f. 1925), Sverige
Oljemålning, Gata. Signerad. Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 63x76 cm
Gerhard Nordström, svensk målare och grafiker född 1925 i Lund.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 19:11:26 | 1 | 500 kr |
25/4 19:23:44 | 2 | 1.100 kr |
25/4 19:24:30 | 1 | Vinnande bud |
25/4 19:25:45 | 3 | 1.700 kr |
25/4 19:25:45 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
25/4 19:26:06 | 3 | 2.000 kr |
25/4 19:26:06 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
25/4 19:27:30 | 3 | 2.400 kr |
25/4 19:27:30 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gerhard Nordström
Gerhard Nordström, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1925 i Lund.Läs mer om Gerhard Nordström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gata gerhard nordström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36 -
8100 Oljemålning
Einer Fauqert. (tillskriven, ej signerad, hus. Olj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:13 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06